Стратегія кожного закладу вищої освіти передбачає підготовку висококваліфікованих спеціалістів в тій чи іншій галузі. Важливою складовою цієї підготовки, окрім отримання глибоких теоретичних знань здобувачами вищої освіти, є й набуття практичних навичок в ході залучення практичних працівників до різного виду занять, проведення позапланових занять та зустрічей. Курсантам та курсанткам завжди цікаво відвідувати такі заняття та зустрічі, отримувати нові знання та поглиблювати вже отримані. В ході занять виникає жвава дискусія з приводу роботи практичних працівників.
Одним із пріоритетних напрямів діяльності кафедри організації досудового розслідування факультету № 1 Криворізького навчально-наукового інституту Донецького державного університету внутрішніх справ є забезпечення практичної складової освітнього процесу майбутніх офіцерів Національної поліції України.
Нещодавно задля забезпечення практичної складової викладачі кафедри Анна Боровик та Костянтин Аксьонов запросили на позапланове заняття приватного поліграфолога Кривого Рогу Віталія Борисевича.
В ході зустрічі, на якій були присутні курсанти та курсантки третього та четвертого курсів, Віталій Борисевич поділився з ними досвідом проведення поліграфічних досліджень, розповів про історію виникнення поліграфа в світі та в Україні, зазначив напрями застосування поліграфічних досліджень на території України, ознайомив курсантів та курсанток з етапами проведення даного дослідження та з поліграмами вже проведених досліджень. Під час зустрічі курсанти та курсантки ставили Віталію Борисевичу різні цікаві питання як з приводу вартості такого дослідження, так і з приводу застосування поліграфа в ході проведення досудового розслідування тощо. Після цікавої дискусії, курсанти та курсантки мали можливість на собі перевірити роботу поліграфа та були здивовані точністю його роботи.
Окрім зустрічі з поліграфологом, викладачами кафедри Анною Боровик та Костянтином Аксьоновим були проведені позапланові заняття з курсантами та курсантками четвертого курсу з дисциплін «Судова медицина та психіатрія» та «Доказування на досудовому розслідуванні» в Криворізькому міжрайонному відділі КЗ «Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи» ДОР». Під час занять, які проводились в два етапи: один – включав в себе отримання теоретичних знань та ознайомлення з структурою та відділеннями судово-медичної лабораторії, а другий – практичний етап, під час якого курсантки та курсанти були присутніми при судово-медичному дослідженні трупу. Під час ознайомчої лекції, проведеної завідувачкою відділення судово-медичної лабораторії Наталією Опаца, були відвідані всі структурні підрозділи лабораторії та зазначені їх повноваження, а також методика проведення в них різних видів досліджень. Здобувачі та здобувачки вищої освіти задавали питання з приводу проведення різного виду судово-медичних досліджень, які проводяться експертами лабораторії; цікавилися питаннями про правильність призначення судово-медичних експертиз, складністю проведення дослідження та, звісно ж, важливістю правильного вилучення біологічних зразків для дослідження. Після ознайомчої лекції по судово-медичній лабораторії курсанти та курсантки перейшли до практичного етапу позапланових занять та були присутніми на розтині трупу. В ході проведення судово-медичного дослідження трупу курсанти та курсантки цікавилися підставами проведення розтину, порядком проведення експертизи тощо.