27 жовтня 2021 року, відповідно до плану проведення засідань Вченої ради університету, відбулось чергове засідання колегіального органу. Робота Вченої ради розпочалась з розгляду питання «Про схвалення Стратегії Донецького державного університету внутрішніх справ до 2025 року», з якого доповів перший проректор університету, доктор юридичних наук, старший науковий співробітник, майор поліції Єгор Назимко. Зазначеним документом визначено основні завдання, що забезпечать подальший динамічний розвиток закладу вищої освіти на найближчі 4 роки з урахуванням усіх аспектів, які вимагає сучасний освітньо-науковий простір та амбітних планів колективу університету на чолі з ректором, доктором юридичних наук, професором, полковником поліції Сергієм Вітвіцьким.
Другим, відповідно до порядку денного, було розглянуто питання «Про впровадження Стратегії комплексного інтегрування ґендерних перспектив у діяльність Донецького державного університету внутрішніх справ», з якого було заслухано доповідь радниці з ґендерних питань Ольги Светлічної. Ольга повідомила членам Вченої ради про основні напрями діяльності, які охоплюватиме Стратегія та закцентувала увагу на науковій складовій її забезпечення.
З питання «Про організацію роботи щодо отримання подвійних дипломів здобувачами вищої освіти Донецького державного університету внутрішніх справ» доповіли завідувачка відділення міжнародного співробітництва університету Евеліна Рябченко та начальниця навчально-методичного відділу, кандидат економічних наук, доцент Ольга Гапонюк. Доповідачками було визначено координатора програми подвійних дипломів з Університетом ім. Миколаса Ромериса (Литва) та освітньо-професійну програму в межах якої заплановано її реалізацію. Також було заплановано виконання та доведено до членів Вченої ради перелік необхідних заходів для належного забезпечення цієї роботи у відповідності до вимог чинного законодавства.
Завідувачка докторантури університету, кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник Юлія Данилевська доповіла з питання «Про затвердження індивідуальних планів роботи аспірантів (ад’юнктів)».
У «різному» порядку денного засідання Вченої ради були розглянуті питання щодо:
– обрання кандидатів на вакантні посади науково-педагогічного складу;
– присвоєння вчених звань науково-педагогічним працівникам;
– внесення змін до штату Донецького державного університету внутрішніх справ;
– утворення разової спеціалізованої вченої ради для захисту дисертаційного дослідження здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 081 Право;
– схвалення концепцій освітньої діяльності за освітньо-професійними програмами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Криворізького навчально-наукового інституту;
– впорядкування роботи з підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти 2020 року набору;
– схвалення Положення про наукову раду Донецького державного університету внутрішніх справ та Положення про науково-дослідний гурток курсантів та студентів Донецького державного університету внутрішніх справ.
Також було розглянуто питання щодо рекомендації до друку: монографій «Ювенальна віктимологія: теоретико-правова модель» (автори: Назимко Є.С., Андріяшевська М.С., Тіточка Т.І.), «Інститут прокурора у кримінальному процесі Російської імперії у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.» (автор – Горбачов В.П.), «Забезпечення безпеки осіб, які виконують спеціальне завдання з розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації» (автори: Вітвіцький С.С., Волобуєва О.О., Куракін О.М., Котова В.В.), «Правові та технологічні аспекти реєстрації дорожньо-транспортних пригод з використанням безпілотних літальних апаратів» (автори: Червінчук А.В., Пилипенко Є.О., Атаманенко Ю.Ю., Рудюк О.І., за заг. редакцією Вітвіцького С.С.); навчального посібника «Основи оперативно-розшукової діяльності підрозділів кримінальної поліції» (укладач – Пекарський С.П.), навчального посібника з дисципліни «Історія України» (укладачі: Суюсанов Л.І., Сусликов В.Є.), навчального посібника «Безпека життєдіяльності» (укладач: Ромашенко В.Є.); науково-практичних рекомендацій «Процесуальні особливості та алгоритм дій щодо можливостей відновлення втрачених в районі проведення Операції об’єднаних сил, матеріалів кримінальних проваджень» (укладач – Одерій О.В); науково-практичних рекомендацій «Документування адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173-2 КУпАП» (укладачі: Вітвіцький С.С., Мердова О.М., Светлічна О.О.); збірки матеріалів Міжнародної конференції «Приватно-правові та публічно-правові відносини: проблеми теорії та практики (м. Маріуполь 24 вересня 2021 року); збірника матеріалів XVI Міжнародної науково-практичної конференції «Транспортна безпека: правові та організаційні аспекти» (Маріуполь – Кривий Ріг 19 листопада 2021 року).
Члени Вченої ради брали активну участь в обговоренні питань, що винесені до порядку денного засідання та ухваленні рішень. Беззаперечно, рішення, що прийняті під час роботи Вченої ради сприятимуть удосконаленню діяльності університету та його динамічному розвитку в умовах сьогодення.