Фахова підготовка майбутніх співробітників підрозділів кримінальної поліції потребує оволодіння знаннями та виробки відповідних умінь та навичок, які впливають на моральні аспекти проходження служби. Серед напрямів виховного процесу слід зазначити тематичні заходи, спрямовані на плекання нетерпимості до корупції в усіх її проявах та розуміння неприпустимості толерування недоброчесності. Особливо актуальним постає це питання для курсантів випускного курсу, які завершують навчання в Донецькому державному університеті внутрішніх справ та готуються долучитися до лав територіальних та міжрегіональних підрозділів Національної поліції.
З цією метою науково-педагогічними представниками кафедр факультетів №2 та №3 університету, які мають особистий практичний досвід з протидії кримінальним та адміністративним правопорушенням було організовано і проведено міжкафедральний тематичний виховний захід «Практично-орієнтовна діяльність оперуповноваженого щодо запобігання корупційним проявам».
Під час заходу з наведенням практичних прикладів були обговорені питання щодо визначення суб’єкта корупційного правопорушення, запобігання потенційного чи реального конфлікту інтересів, реалізації дискреційних повноважень та правові засади антикорупційної діяльності підрозділів кримінальної поліції. Також були обговорені тези доповідей курсантів з актуальних питань антикорупційної діяльності.
Активна участь курсантів у виховному заході та практичні приклади, які були наведені науково-педагогічними працівниками, зазначили актуальність для кожного майбутнього співробітника підрозділів кримінальної поліції обраної тематики виховного заходу.
Учасники виховного заходу дійшли висновку про те, що антикорупційна спрямованість службової діяльності забезпечує дотримання верховенства права та законності в діяльності підрозділів кримінальної поліції.