Курсанти факультету №3 ДонДУВС присвячують свій час не лише навчанню, а й беруть активну участі у міжнародних проєктах, зокрема інноваційній програмі ЮНІСЕФ.
З 2020 року на базі кафедри оперативно-розшукової діяльності та інформаційної безпеки, за підтримки «UPSHIFT Україна» реалізується міжнародний проєкт з підвищення медіаграмотності «Cybercentre». Мета його реалізації — захист від посягань кіберзлочинців та інтернет-шахраїв.
Два роки телеграм-бот «Cybercentre» інформує населення про злочини у кіберпросторі, найбільш поширені шахрайські схеми, протидіє протиправному контенту та здійснює просвітницьку діяльність з правосвідомості. Окрім того, користувачі можуть безпосередньо отримати алгоритм дій, який допоможе відновити свою інформаційну безпеку у мережі Інтернет.
Враховуючи затребуваність проєкту «Cybercentre» (чат-бот функціонує цілодобово і їм користуються понад 1600 підписників проєкту), та нагальну потребу сьогодні у гуманітарних ініціативах молоді, курсанти ДонДУВС подали заявку та активно беруть участь у наступній хвилі «UPSHIFT Україна» для випускників.
Наразі команда проєкту складається з курсантів факультету №3 Миколи Гусейнова, Ростислава Ликова та курсанта факультету №1 Микити Новіка. Здобувачі вищої освіти працюють за підтримки з боку завідувачки кафедри оперативно-розшукової діяльності та інформаційної безпеки факультету №3 Ольги Ковальової та за Дмитра Засипки, який є ментором «UPSHIFT Україна» вже більше двох років.
Ідеї подальшого розвитку цього проєкту команда обмірковувала під час нещодавньої зустрічі у креативному просторі КЗ «Центр культури і довкілля м. Слов’янська, який наразі розташований у м. Кропивницькому. Зокрема, планується удосконалення функціоналу боту в телеграмі, а саме освітлення сьогоденних проблем в умовах воєнного стану та розширення кола партнерів для розповсюдження інформації з кібербезпеки та медіаграмотності.
За надане місце для спілкування дякуємо директору КЗ “Центр культури і довкілля м. Слав’янська” Олександру Кашлакову.