У роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасні підходи боротьби зі злочинністю: погляди молодих вчених» взяли участь науковці, практичні працівники Національно поліції України та здобувачі вищої освіти.
Від імені ректора ДонДУВС полковника поліції Сергія Вітвіцького учасників привітав проректор університету – директор КННІ Пилип Єпринцев: «Стрімко змінюються суспільні вимоги до поліцейського не лише щодо практичної підготовки, а й морального загартування до роботи у сучасних умовах. Донецький державний університет внутрішніх справ не стоїть осторонь модернізації освітньої діяльності. Сучасні методики документування військових злочинів, напрацьовані практиками та представниками міжнародних партнерів, впровадженні в освітній процес. Відбулася повна переорієнтація напрямів практичної підготовки курсантів. Актуалізації також зазнала і наукова діяльність ЗВО».
Присутні обговорили актуальні проблеми боротьби зі злочинністю та обмінялися досвідом роботи. Вони розглянули: основні напрями роботи експертних установ у системі МВС в умовах воєнного стану; проблемні питання методики розслідування воєнних злочинів; актуальні тенденції нелегального обігу зброї; розвиток навичок цифрових компетенцій на основі інформаційно-комунікаційних технологій: безпековий аспект; продовження строків досудового розслідування; вручення повідомлення про підозру; особливості огляду місця ДТП; участь спеціаліста-автотехніка у огляді місця ДТП; особливості процесуального керівництва в умовах воєнного стану; особливості участі прокурора в кримінальному провадженні та інше.
Начальник Головного управління Національної поліції в Рівненській області полковник поліції Павло Баранник наголосив, що у 2023 році першочерговим завданням для правоохоронців є підсилення інтенсивності у розкритті та розслідуванні правопорушень, пов’язаних із національною безпекою та зміцненням обороноздатності нашої держави.
Особливу зацікавленість та дискусію викликала тема «Застосування інструментів штучного інтелекту правоохоронними органами під час роботи з мультимедійним контентом». Її представив завідувач кафедри протидії кіберзлочинності Харківського національного університету внутрішніх справ професор Олександр Манжай: «Прикро визнавати, але Україна стала полем для боротьби не лише військовій, а й кіберагресії».
Учасники та учасниці конференції зазначили, що основним завданням на сьогодні є консолідація зусиль, спрямованих на стабілізацію роботи правоохоронних органів та виховання здобувачів та здобувачок вищої освіт. Це черговий крок на шляху до Перемоги України.