24 листопада у Донецькому державному університеті внутрішніх справ відбулося засідання круглого столу «Протидія проявам тероризму та колабораціонізму в умовах війни: стан та перспективи».
У заході взяли участь провідні вчені, правоохоронці та правозахисники з різних областей України. Вони презентували свої доробки щодо проблем кримінально-правового, кримінологічного та кримінального процесуального забезпечення протидії колабораціонізму та тероризму в умовах дії особливого правового режиму воєнного стану.
Від імені ректора ДонДУВС Сергія Вітвіцького до гостей звернувся перший проректор університету Єгор Назимко. Він наголосив, що співпраця громадян України із державою-агресоркою не є новими суспільно небезпечними діяннями. Фактично, саме вони утворили підґрунтя для повномасштабного вторгнення ворога 24 лютого 2022 року.
«Визнання ступеню суспільної небезпечності співпраці з державою-агресоркою, усвідомлення вже об’єктивно існуючої кореляції між такою співпрацею та зростанням можливостей для ескалації міжнародного збройного конфлікту проти України, наявність непоодиноких випадків взаємодії між представниками росії та українськими державними службовцями, які мають можливість впливати на формування політики України, зумовили криміналізацію такої діяльності у самостійній нормі національного кримінального законодавства, в якій передбачено кримінальну відповідальність за колабораціонізм. Водночас, огляд судової та правоохоронної практики свідчить про наявність низки прогалин теоретичного та практичного характеру, які ускладнюють розслідування та кваліфікацію випадків тероризму та колабораціонізму в умовах воєнного стану. Вирішення цих проблем можливе лише шляхом консолідації зусиль працівників правоохоронних органів, правозахисників, суддів та вчених», – зазначив Єгор Назимко.
Від імені Голови Національної поліції України Івана Вигівського виступила головна спеціалістка консультативно-контрольного відділу Департаменту забезпечення діяльності Голови Національної поліції України Валентина Дрозд, яка акцентувала увагу на проблемних аспектах захисту національної безпеки України в умовах воєнного стану.
Із початком роботи учасників наукового заходу також привітали: заступник начальника управління організації наукової діяльності та інновацій – начальник організаційно-наукового відділу Департаменту освіти, науки та спорту Міністерства внутрішніх справ України Максим Романов; начальник відділу змісту освіти та модернізації освітнього процесу головного управління вищої освіти і освіти дорослих Директорату фахової передвищої освіти Міністерства освіти і науки України Віталій Лутак; керівник відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Кіровоградської обласної прокуратури Микола Юр’єв.
Під час зустрічі вчені та практики обговорили: проблеми міжнародного співробітництва з протидії проявам тероризму та колабораціонізму; особливості реалізації кримінологічної політики у сфері протидії проявам тероризму та колабораціонізму в умовах воєнного стану; кримінально-правові заходи протидії проявам тероризму та колабораціонізму в умовах воєнного стану; кримінальне процесуальне, криміналістичне та оперативно-розшукове забезпечення протидії проявам тероризму та колабораціонізму в умовах воєнного стану.
ДонДУВС дякує учасникам круглого столу за плідну роботу!