Науковий захід присвятили темі «Правова наука і державотворення в Україні в умовах сучасних викликів, породжених російською агресією: теорія, практика, перспективи розвитку».
Учасники розглянули актуальні питання теоретико-методологічного та історико-правового розвитку державності і права; державотворчих та правотворчих процесів в умовах правового режиму воєнного стану в Україні; актуальних проблем та перспектив розвитку галузей національного законодавства та права; сучасних проблем та перспектив розвитку соціально-гуманітарних наук; теорії та практики правоохоронної діяльності в умовах правового режиму воєнного стану. Науковці обговорили теми вищої освіти в умовах сучасного державотворення, сучасної поліцейської освіти. Окреслили проблеми, перспективи та напрямки реформування.
Відкрив Всеукраїнську науково-практичну конференцію та привітав учасників від імені ректора ДонДУВС Сергія Вітвіцького перший проректор університету Єгор Назимко: «Тематика конференції зумовлена викликами, які стоять перед українською державою і національною правничою наукою. Відтак, актуальною проблемою сьогодення є науковий аналіз процесів вітчизняного державотворення і правотворення в умовах повномасштабної збройної агресії російської федерації».
Проблематика науково-практичної конференції викликала зацікавлення у представників керівництва держави. Учасників привітав заступник Керівника Офісу Президента України Олексій Дніпров. Він наголосив на важливості проведення науково-практичних досліджень, присвячених актуальним питанням державотворення в умовах воєнного стану, котрі мають становити наукове підґрунтя для подальших реформ в Україні, наближення правової системи держави до світових та європейських стандартів.
Серед учасників заходу – представники Офісу Генерального прокурора, Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції, органів державної влади та громадських організацій, адвокатської спільноти, науково-педагогічного складу провідних закладів вищої освіти, закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання МВС України, науковці вітчизняних науково-дослідних установ. До роботи наукового форуму також долучилися представники закордонних закладів вищої освіти і наукових установ – Німецького історичного інституту у Варшаві (Республіка Польща), Університету імені Франтішка Палацького в Оломоуці (Чеська Республіка). Загалом, у роботі конференції взяли участь 124 науковці із 40 освітніх та наукових закладів України, Польщі та Чеської республіки.
З вітальними промовами до учасників конференції звернулися: заступник керівника Департаменту з питань громадянства, помилування, державних нагород – керівник управління з питань помилування Офісу Президента України Дмитро Журавльов та голова Кіровоградської обласної ради Юрій Дрозд.
Організували ІІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Правова наука і державотворення в Україні в умовах сучасних викликів, породжених російською агресією: теорія, практика, перспективи розвитку» викладачі кафедри загальноправових дисциплін факультету підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції ДонДУВС та кафедри соціально-гуманітарних та загальноправових дисциплін факультету підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції КННІ.
Керівництво ДонДУВС дякує учасникам конференції за змістовні доповіді, цікаві дискусії, бажає учасникам нових наукових звершень та досягнень, а всім нам – віри в нашу безумовну перемогу над російським агресором.