Організатором заходу виступило Наукове товариство молодих вчених Донецького державного університету внутрішніх справ.
Засідання відкрив перший проректор ДонДУВС, доктор юридичних наук, старший науковий співробітник, майор поліції Єгор Назимко. У своїй надихаючій промові Єгор Сергійович звернувся до учасників заходу та до Міністерства внутрішніх справ України.
«Переконаний, що професіоналізм, знання, досвід і моральні цінності наших науковців, їхній потужний потенціал створять усі можливості, аби ефективно модернізувати вітчизняну науку й вивести її на найвищий рівень європейських стандартів. Ми щиро вдячні Міністерству внутрішніх справ за потужну постійну підтримку в цьому напрямі!», — зазначив Єгор Назимко.
Від МВС України у заході взяв участь заступник начальника управління науки та інновацій – начальник організаційно-наукового відділу Департаменту освіти, науки та спорту МВС України, кандидат юридичних наук Олександр Тарасенко.
«Міністерство внутрішніх справ України ніколи не стояло осторонь розвитку науки в нашій державі, а навпаки – завжди підтримувало й ініціювало розвиток вітчизняної науки та заохочення молодих науковців, бо це пріоритет і запорука інтенсивного розвитку будь-якої нації та країни!», — звернувся до присутніх Олександр Тарасенко.
Модератором заходу виступила завідувачка кафедри оперативно-розшукової діяльності та інформаційної безпеки факультету №3, голова наукового товариства молодих вчених, кандидатка юридичних наук Ольга Ковальова.
У заході взяли участь начальниця відділу організації наукової роботи кандидатка юридичних наук, доцентка Ганна Буга, наукові керівники учасників, керівники наукових гуртків та молоді науковці ДонДУВС, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса Національної академії правових наук України, Академії Державної пенітенціарної служби.
Під час засідання круглого столу розглядалися проблемні аспекти спеціального досудового розслідування в умовах воєнного стану, деякі питання забезпечення прав і свобод осіб, що вчинили правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху, в умовах воєнного стану, дотримання прав людини в умовах воєнного стану, забезпечення прав дитини на освіту в умовах воєнного стану, особливості трудового законодавства під час дії правового режиму воєнного стану та багато інших актуальних питань.
У ході заходу розгорталися жваві дискусії, що стало гарною нагодою для учасників заходу не тільки поділитися досвідом, своїми напрацюваннями, досягненнями, а й познайомитися із сучасними реаліями діяльності правоохоронних органів та проаналізувати, як відбувається захист прав людини під час воєнного часу.