Учасники семінару обговорили актуальні питання діяльності підрозділів поліції на воді, у тому числі в умовах дії правового режиму воєнного стану, шляхи удосконалення нормативно-правового регулювання їх діяльності, обговорили актуальні питання підготовки працівників підрозділів поліції на воді, узагальнили результати теоретичних досліджень і набутого практичного досвіду.
Відкрив захід та привітав учасників від імені ректора ДонДУВС Сергія Вітвіцького перший проректор університету Єгор Назимко: «Починаючи з 2014 року, у системі Міністерства внутрішніх справ України було розпочато активні процеси реформування, які відзначилися як організаційно-штатними змінами у структурі його органів, так і удосконаленням законодавства в правоохоронній сфері.
Результатом запроваджених змін стала поява у 2017 році у структурі Національної поліції України підрозділів поліції на воді. Вона обумовила актуалізацію питань щодо організації підготовки фахівців зазначених підрозділів у межах реалізації форм професійного навчання поліцейських, зокрема первинної професійної підготовки, підготовки у закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, післядипломної освіти.
Саме тому у 2020 році наказом Міністра внутрішніх справ України за Донецьким державним університетом внутрішніх справ було закріплено профільність у підготовці поліцейських за напрямом «поліція на воді», що передбачає реалізацію комплексу заходів, серед яких удосконалення діяльності у навчальній, методичній, науковій, виховній, адміністративно-господарській та інших сферах за зазначеною профільністю, проведення семінарів-нарад, круглих столів з обговорення актуальних питань підготовки кадрів для поліції на воді, організацію та проведення науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт з актуальних проблем службової діяльності зазначених підрозділів.
Ще у м. Маріуполь Донецьким державним університетом внутрішніх справ розпочато активну діяльність із реалізації названих заходів, проте війна в Україні внесла корективи у наші плани і заплановані заходи в деяких випадках відійшли на другий план…
Проте війна не має зупинити продовження великої реформи Національної поліції, зокрема в частині якості надання поліцейських послуг населенню, реалізації проєктів зі створення безпечного простору, запровадження нових форм і методів роботи поліції, розвитку діяльності новостворених структур Національної поліції України, якими можна вважати підрозділи поліції на воді, підвищення ефективності їх діяльності за всіма напрямами роботи».
Серед учасників заходу – представники Управління авіації та поліції на воді Національної поліції України та його територіальних підрозділів, міжнародні партнери з Великобританії: директор з питань поліції та безпеки мережі Resilience Advisors Network Кріс Сінгер, представник Коледжу Південного Девону Паул Сінгер, а також вчені університету.
У ході семінару завідувачка кафедри адміністративно-правових дисциплін Ольга Мердова презентувала проєкт плану підвищення кваліфікації працівників підрозділів поліції на воді, а доцент Артем Сахно – результати наукового дослідження, проведеного на замовлення за темою «Документування фактів керування водними транспортними засобами особами, що перебувають у стані сп’яніння».
Керівництво ДонДУВС дякує учасникам за змістовні доповіді, цікаві дискусії та висловлює сподівання, що семінар стане внеском університету у розвиток діяльності підрозділів поліції на воді.