Бібліотека – це спосіб організації певних ідей
Нині суспільство обговорює два досвіди бібліотек: американський та європейський. Американський досвід – це пошук розширення кола функцій і перетворення бібліотеки, наприклад, на ЦНАП чи ще щось подібне, залежно від того, чого хоче суспільство. Європейський досвід відрізняється, бо в питаннях пошуку моделей, він виходить не просто із зовнішнього запиту, але із певних пропозицій. Бібліотека вивчає особистісний запит, але формує його в певні пропозиції, які вважає за потрібне. І для нас ця модель ближча навіть за способом мислення. Якщо говорити про пошук певних моделей, які дозволяють бібліотеці зберегти та розвивати свої функції, тоді тут, в загальній бібліотеці ДонДУВС, є місце і для музики, і для дискусії, і для зустрічей. Але при цьому вона зберігає свій стратегічний традиційний статус.
Бібліотекар – це культурний менеджер
Питання, якою має бути бібліотека, пов’язане і з тим, яким має бути бібліотекар. Ми поступово, але невпинно приходимо до того, що можливо навіть змінити розуміння поняття «бібліотекар». Адже з традиційного історичного документознавця кінця ХІХ сторіччя, для якого облік і інвентаризація є визначальними пріоритетами його роботи, ми підходимо до культурного менеджера: хто реально модерує потоки інформації та здатний знайти крапки її перетину. Тому варто змінювати цю структуру від моделі архаїчної, зі звітами, до моделі вироблення стратегій. І бібліотекари ДонДУВС невпинно самовдосконалюються і модернізуються під сучасні вимоги суспільства.
У багатьох людей до цього часу стереотипне
сприйняття бібліотеки, як нудного місця
Для нас, в першу чергу, сучасна бібліотека – це простір, який відкритий для будь-якої категорії людей, для будь-яких думок, способів самовираження, в тому числі простір, який дозволяє людям вільно працювати в комфортних умовах. Вона стає простором притягання людей з різними думками й потребами. І звичайно, такий простір може бути не тільки місцем для роботи, а й потужним соціальним центром. Бібліотека наповнюється різними сенсами від людей, які сюди приходять.
Бібліотеки – це свобода. Свобода читати, свобода спілкуватися… Якщо ви не цінуєте бібліотеки, значить, ви не цінуєте інформацію, культуру та мудрість
Ніл Гейман
Нині сучасна бібліотека університету вийшла вже за межі свого значення і виконує не лише функцію зберігання та популяризування книг. Вірний спосіб зрозуміти, які функції вона має виконувати – це визначити свою цільову аудиторію, виділити найзатребуваніші послуги та надавати їх.
Дайте мені бібліотеку і я побудую навколо неї університет
Бенджамін Іде Уіллер
До війни бібліотечний фонд ДонДУВС становив 111055 примірників: з них 75733 – у м. Кривий Ріг, 35322 – у м. Маріуполь. Через повномасштабне вторгнення рф проти України, університет втратив свої матеріально-технічні надбання на Донеччині, в тому числі й наукову літературу.
Зараз, відновивши свою роботу у м. Кропивницькому, загальна бібліотека університету теж працює в цьому напрямку, набирає оберти. ДонДУВС відчуває всебічну підтримку партнерів та колег з інших ЗВО, які відкликаються й допомагають у відновленні фонду книгозбірні.
Сьогодні фонд загальної бібліотеки ДонДУВС складає: у Кропивницькому – понад 2500 книг, брошур та періодичних видань, у Кривому Розі – 25 000. Пріоритетним напрямком поповнення фонду є видання саме юридичної галузі. Значна роль відведена науковцям університету, які невпинно працюють у цьому напрямку і потім дарують свої наукові та навчальні видання книгозбірні вишу.
Університетська бібліотека – універсальний простір для студентів, курсантів, аспірантів, викладачів, науковців, робітників ДонДУВС. Це середовище активного використання сучасних інформаційних технологій і традиційних видань, осередок формування повнотекстової бази даних праць науковців університету. Таким чином, бібліотека університету поєднує традиційні бібліотечні ресурси та IT технології, де надається доступ до інформації у традиційній друкованій формі, так і в електронному вигляді.
Пріоритетним завданням бібліотеки університету є формування електронної бібліотеки та репозитарію, заснованих на власних ресурсах і на доступі до якісної світової інформації із застосуванням спеціальних інформаційних систем, які підтримують міжнародні стандарти.