Розслідування злочинів – це складна робота, яка потребує різносторонніх знань, умінь та навичок.

Під час розслідування використовуються сучасні наукові методи, підходи та обладнання, а також – це робота, для виконання якої необхідні спеціальні теоретичні та практичні знання.

Спеціалісти-криміналісти працюють у кожному підрозділі поліції та досліджують місця злочинів з метою виявлення та вилучення слідів злочинця та інших речових доказів, які дозволяють встановити особу правопорушника та довести його причетність до скоєння злочину в суді.

Прагнеш отримати якісну юридичну освіту та працювати криміналістом? 

Звертайся! Ми допоможемо пройти всі кроки від подання документів до здачі ЗНО за фахом та забезпечимо всією необхідною інформацією!

навчання на криміналіста, криміналіст освіта - як стати криміналістом, дондувс вступ

Однією із ключових фігур діяльності поліції є криміналіст

Вища юридична освіта та навчання на криміналіста

Кожен випускник школи розглядає для себе можливість здобуття престижної вищої освіти і побудування успішної кар’єри та самореалізації у житті.

Вища юридична освіта – одна з найпрестижніших. Багато амбітних та талановитих молодих людей мріють не лише про отримання юридичної освіти, але й про реалізацію своїх талантів у Національній Поліції України.

Однією із ключових фігур діяльності поліції є криміналіст. Шістдесят років поспіль провідним навчальним закладом на теренах східної частини України є Донецький державний університет внутрішніх справ, і саме на базі цього університету підготовлено тисячі майбутніх успішних керівників для підрозділів поліції, юристів, слідчих, криміналістів, судових експертів, оперативних працівників.

Юридична освіта європейського рівня в подальшому дала змогу реалізувати найамбітніші кар’єрні очікування випускникам Університету.

Плюси та мінуси в роботі криміналіста

Робота криміналіста цікава та різноманітна, потребує здатності до абстрактного мислення, аналізу та синтезу, вміння застосовувати свої знання у практичних ситуаціях, розуміння предметної області та професійної діяльності, щоб змоделювати дії злочинця та виявити усі можливі сліди, які він міг залишити.

Здатність працювати в команді – одна із важливих умов, адже під час розслідування злочину потрібна взаємодія багатьох підрозділів (слідчі, криміналісти, оперативні працівники, патрульні).

До мінусів професії можна віднести те, що криміналісти працюють безпосередньо на місці злочинів, зокрема, на місцях тяжких злочинів: вбивства, тяжкі тілесні ушкодження тощо. Це, в свою чергу, вимагає зосередження, психологічної стійкості криміналіста, адже з таким явищами у звичайному житті людина стикається рідко. Також робота криміналіста іноді може бути понаднормовою, адже злочини скоюють і вночі, і в свята.

як стати криміналістом - навчання на уриміналіста у дондувс, криміналіст робота

Криміналісти роблять вагомий внесок у розкриття злочинів

Практична суть роботи криміналіста

Криміналісти роблять вагомий внесок у розкриття злочинів, іноді не менший, ніж слідчі та оперативні співробітники, коли за слідами та ознаками, які вилучені під час огляду місця події встановлюється особа злочинця, і його притягують до відповідальності.

Ця професія надає можливості для кар’єрного зростання – від криміналіста до керівника відділу криміналістичного забезпечення на рівні обласних управлінь поліції, а також – можливість займати інші посади в підрозділах Національної поліції України, органах та підрозділах, діяльність яких координується МВС України.

Заробітна плата спеціалістів криміналістів відповідає заробітній платі в підрозділах Національної поліції.

Як стати криміналістом – освіта і кар’єра

Кваліфікаційними вимогами для цієї професії є наявність вищої юридичної освіти – ступінь «Бакалавр», придатність за станом здоров’я та наявність необхідних знань і вмінь.

Під час навчання на криміналіста, курсанти будуть вивчати такі спеціальні дисципліни як:

  1.  кримінальне право
  2.  кримінальний процес
  3.  криміналістика
  4.  адміністративне право
  5.  організація діяльності підрозділів Національної поліції України
  6.  конфліктологія
  7.  криміналістична тактика
  8.  криміналістична методика
  9.  судова експертологія

Під час навчання курсанти проходять практику у підрозділах Національної поліції, а після закінчення бакалаврату є чудова можливість вступу на престижні магістерські програми за спеціальностями «Право» та «Провоохоронна діяльність» до Донецького державного університету внутрішніх справ.