28 жовтня 2021 року більше 200 здобувачів вищої освіти ДонДУВС доєдналися до презентації книги «Жінки на лінії зіткнення», яка була організована Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). Масштабний онлайн захід було присвячено річниці Резолюції Ради Безпеки ООН 1325, яка була одноголосно прийнята 31 жовтня 2000 року і є першим офіційним документом Ради Безпеки, який вимагає від сторін конфлікту запобігання порушенням прав жінок.
Під час презентації було озвучено Ґендерну тематичну доповідь. До молодіжної аудиторії звернулися Тімо Хамалайнен – Голова моніторингової місії Донецького регіону, Адія Маділова – радниця ОБСЄ з ґендерних питань, жінки-героїні книги, спостерігачі СММ ОБСЄ.
По завершенню заходу курсанти поділилися власними враженнями щодо почутого. Історії героїв зворушили серця слухачів та викликали непідробні емоції, оскільки у багатьох моментах змальовували їх власну долю.
Як сказала завідувачка відділення міжнародного співробітництва Евеліна Рябченко: «Вже третій рік поспіль здобувачі вищої освіти ДонДУВС долучаються до заходів ОБСЄ, присвячених Резолюції Ради Безпеки ООН 1325. І кожного разу справжні історії людей, які постраждали від конфлікту, нікого не залишають байдужими».
Резолюція Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» охоплює такі напрями діяльності:
- забезпечення повної та рівноправної участі жінок і чоловіків у прийнятті рішень на всіх рівнях, у тому числі в мирних переговорах;
- запобігання насильству за ознакою статі, у тому числі шляхом притягнення до відповідальності за порушення міжнародного права;
- захист прав і врахування потреб постраждалих в умовах конфліктів і після їх завершення, зокрема захист від різних форм насильства та переслідування.
Річна національна програма під егідою Комісії Україна – НАТО також передбачає ряд просвітницьких заходів за цим напрямом. За структурою та змістом зазначена Програма базується на рекомендаціях НАТО і пріоритетах діяльності органів державної влади, зокрема щодо проведення реформ у секторі безпеки і оборони, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Регулярно на базі ДонДУВС проходять заходи в рамках цієї програми.
За результатами глобального дослідження «Попередження конфліктів, перетворення сектору правосуддя та забезпечення миру», проведеного структурою «ООН – Жінки», встановлено, що розширення прав і можливостей жінок сприяє успіху мирних переговорів і досягненню тривалого миру, пришвидшує відновлення економіки, зміцнює миротворчі операції, підвищує ефективність гуманітарної допомоги та може сприяти протидії насильницькому екстремізму.