Курсанти Донецького державного університету внутрішніх справ поклали квіти до меморіальної дошки «В’язням розстріляного маріупольського гетто. 1941» у м. Маріуполь. У м. Кривий Ріг майбутні правоохоронці відвідали меморіальний комплекс «Криворізька трагедія». Здобувачі вищої освіти вшанували пам’ять жертв Голокосту хвилиною мовчання.
Кандидат історичних наук, доцент кафедри соціально-гуманітарних та загальноправових дисциплін факультету №1 КННІ ДонДУВС Наталя Барабаш розповіла здобувачам вищої освіти про причини Голокосту та його наслідки в Україні.
Понад 1,5 млн євреїв знищені нацистами на території нашої держави. Кожна третя жертва Голокосту – з України.
Масовою братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. З вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів, які проводилися військовими та поліцією окупаційної нацистської влади.
Якби не героїчна мужність нашого народу, жертв стало б ще більше. Багато українців, ризикуючи власним життям, рятували євреїв від знищення. За даними Єврейського меморіального музею Яд Вашем (ізраїльський національний меморіал Катастрофи та Героїзму) вдалося встановити 2 363 прізвища рятівників-українців, які одержали почесне звання «Праведник народів світу».
Людство має робити все необхідне, щоб зберегти пам’ять про Голокост. Кожен громадянин повинен знати про переломні та трагічні моменти в історії світу – у нашій історії. Тільки усвідомлення помилок минулого допоможе уникнути їх повторення в майбутньому.