Вже за доброю традицією на початку засідання Вченої ради ректором було нагороджено представників особового складу університету. Так, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 30.11.2021 № 1290 «Про рішення з питань присудження наукових ступенів і присвоєння вчених звань та внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 27.09.2021 № 1017» атестати про присвоєння вченого звання «доцент» було вручено: доценту кафедри загальноправових дисциплін, доктору філософських наук Олегу Туренку, доценту кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, кандидату історичних наук Вячеславу Сусликову; доценту кафедри цивільного, трудового права та права соціального забезпечення факультету № 4, кандидату юридичних наук Ользі Бондаренко; доценту кафедри іноземних мов, кандидату педагогічних наук Олені Зотова-Садило; доценту кафедри державно-правових дисциплін факультету № 2 КННІ, кандидату економічних наук Надії Скляр.
За участь у конкурсі на кращу наукову, науково-технічну та профорієнтаційну продукцію в апараті МВС, територіальних органах, закладах, установах і на підприємствах, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ Дипломом ІІ ступеня у номінації «Методики, методичні рекомендації (методичні настанови)» за науково-методичні рекомендації «Оформлення матеріалів дорожньо-транспортних пригод співробітниками патрульної поліції» (автори: Білошицький О.Г., Червінчук А.В., Атаманенко Ю.Ю., Пилипенко Є.О.) було нагороджено авторський колектив науково-методичного видання.
Окрім відомчого визнання досягнень постійного складу університету, на адресу закладу вищої освіти надійшла заохочувальна відзнака – Подяка Міністра внутрішніх справ України Д. Монастирського для представника перемінного складу – курсанта 1-го курсу факультету № 1 КННІ, рядового поліції Гаєвського Олександра.
Далі, відповідно до порядку денного засідання розпочалась робота Вченої ради університету і першим було розглянуто питання «Про підсумки фінансово-господарської діяльності університету у 2021 році», доповіла з якого начальниця відділу фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Світлана Бадєєва. Доповідачкою було зазначено, що витрачання бюджетних коштів університету здійснювались в межах встановлених бюджетних асигнувань згідно з кошторисними призначеннями на 2021 рік та з дотриманням вимог Бюджетного Кодексу України.
Наступним, відповідно до порядку денного засідання було заслухано доповідь начальниці відділу профорієнтаційної роботи майора поліції Галини Ізотової з питання «Про завдання щодо проведення профорієнтаційної роботи підрозділами університету у 2022 році». Пані Галиною було доведено до присутніх, що для забезпечення набору здобувачів та здобувачок вищої освіти у 2022 році, як за державним замовленням, так і за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб, протягом першого семестру 2021/2022 року колективом університету було проведено 2280 профорієнтаційних заходів серед громадян. Під час доповіді було визначено актуальні питання, які виникають під час проведення профорієнтаційної роботи та звітності щодо проведених заходів. Головою Вченої ради доктором юридичних наук, професором Сергієм Вітвіцьким було акцентовано увагу членів Вченої ради на ефективності проведених заходів та залученні до цієї роботи колективу університету.
Третім було розглянуто питання «Про підсумки діяльності науково-дослідних лабораторій та заходи щодо її подальшого вдосконалення» з якого доповіли завідувач науково-дослідної лабораторії публічної безпеки громад факультету № 2 доктор юридичних наук, доцент Андрій Захарченко та старший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії з проблемних питань правоохоронної діяльності Криворізького навчально-наукового інституту кандидат технічних наук Юлія Атаманенко.
Представниками лабораторій було зазначено, що діяльність підрозділів відповідає сучасним вимогам правничої науки, але потребує подальшого вдосконалення, шляхи якого було визначено у доповідях. Ректором університету висловлено слова вдячності керівникам лабораторій за належну та результативну діяльність ввірених підрозділів. Також в процесі обговорення доповідей Голова Вченої ради повідомив присутнім про відкриття науково-дослідної лабораторії з проблем запобігання кримінальним правопорушенням в структурі новоствореного факультету № 3, що є підставою стверджувати про вірний вектор розвитку науково-дослідної діяльності закладу вищої освіти.
З питання «Про стан комплектування фонду загальної бібліотеки університету у 2021 році. Завдання щодо збільшення електронної бібліотеки; функціонування електронного репозитарію університету» доповіла директор загальної бібліотеки університету Тетяна Польщикова.
У «різному» порядку денного засідання було розглянуто питання: щодо
присвоєння вчених звань науково-педагогічним працівникам університету, затвердження теми дисертаційного дослідження на здобуття наукового ступеня доктора наук; фінансування наукових заходів ДонДУВС; схвалення положень з окремих питань наукової діяльності університету; визначення напрямів підготовки факультетів; обрано кандидатів для призначення академічної стипендії Кабінету Міністрів України студентам ЗВО та аспірантам, іменної стипендії ім. Г.І. Гутовського для студентів ЗВО виконкому Криворізької міської ради; схвалено програми стажування курсантів; затверджено зразки бланків дипломів про вищу освіту для здобувачів університету тощо.
Під час засідання членами Вченої ради схвалено рішення щодо рекомендації до друку: монографії «Актуальні питання банкрутства крізь призму судової практики» (укладачі: Бутирський А.А., Бутирська І.А., за науковою редакцією Ніколенко Л.М.); довідково-інформаційного видання «Науково-дослідна діяльність Донецького державного університету внутрішніх справ: підсумки за 2021 рік» (укладачі: Вітвіцький С.С., Назимко Є.С. та ін.); навчально-методичних рекомендацій «Організаційно-правові засади діяльності підрозділів кримінальної поліції щодо захисту прав дітей» (автор: Пекарський С.П.).
Члени Вченої ради брали активну участь в обговоренні питань, що винесені до порядку денного засідання та ухваленні рішень. Беззаперечно, рішення, що прийняті під час роботи Вченої ради сприятимуть удосконаленню діяльності університету та його динамічному розвитку в умовах сьогодення.