В Донецькому державному університеті внутрішніх справ значна увага приділяється пошуку шляхів вирішення актуальних проблем. Ось і зараз, 18 червня 2021 року, університет виступив платформою для обговорення нагальних проблем забезпечення безпеки судноплавства в Азовському морі в рамках круглого столу «Реалізація морської доктрини України в контексті забезпечення безпеки судноплавства в Азовському морі», організованого разом з військово-морськими силами України та громадською організацією «Юридична сотня».
Метою заходу було виробити рекомендації щодо визначення та попередження загроз національній безпеці у сфері морської діяльності, вирішення проблеми правового статусу Азовського моря та Керченської протоки з метою посилення безпеки судноплавства в даному регіоні, у розгляді проблемних аспектів делімітації та визначення статусу морських просторів та шляхів їх подолання з урахуванням міжнародного досвіду.
У роботі круглого столу взяли участь поважні експерти: експерт Асоціації Реінтеграції Криму, д.ю.н., професор Борис Бабін, директор Українського інституту морського права і безпеки Богдан Устименко, кримський експерт та журналіст, головний редактор www. blackseanews.net., заслужений економіст АР Крим, керівник Моніторингової групи «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень» з питань міжнародних санкцій, мілітаризації Криму та свободи судноплавства Андрій Клименко. Також з доповідями виступили юристка, регіональна представниця Всеукраїнської громадської організації «Юридична сотня» в Донецькій області Марина Чуйко, капітан 3 рангу військово-морських сил збройних сил України Калько Олександр.
Про важливість та актуальність проблеми наголосив і спікер з Італії Олександр Бобровський, волонтер Асоціації цивільного захисту «PAC Verona» (Італія), який у своєму виступі підтримав і підкреслив важливість та необхідність комплексного підходу до вирішення зазначених проблем, залучення громадськості, зокрема організацій з цивільного захисту, та різних державних служб до моніторингу та своєчасного реагування на надзвичайні ситуації на морі.
Під час жвавої дискусії, до якої також долучилися представники Маріупольської міської ради, Маріупольського загону морської охорони ДПС України, Донецького прикордонного загону ДПС України, Філії «Миколаївський район Держгідрографії», ВМФ України, ДП «Маріупольський торгівельний морський порт», ТСОУ та інші, була вироблена позиція з найбільш актуальних питань. Серед них – важливість та необхідність підготовки кадрів для водної поліції, як підкреслив експерт Асоціації Реінтеграції Криму Борис Бабін. До речі, в цьому напрямку є рішення про підготовку з 2022 року у Донецькому державному університеті внутрішніх справ курсантів за спеціалізацією «Поліція на воді», випускники якої матимуть знання та навички цієї області діяльності та посилять правоохоронні органи України у відповідному секторі.