У рамках візиту на Донеччину Комітет ВРУ провів робочу зустріч з керівництвом Національної поліції, обласної держадміністрації, міської ради Маріуполя, представниками органів прокуратури, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, ректор Донецького державного університету внутрішніх справ. Візит народних депутатів до Маріуполя організований Консультативною місією ЄС.
В рамках зустрічі були обговорені проблемні питання в роботі та взаємодії правоохоронних органів, які беруть участь у забезпеченні національної безпеки, життєвоважливих інтересів суспільства і держави під час відсічі збройної агресії у зонах безпеки, прилеглих до району бойових дій, та, за наявності, відповідні законодавчі пропозиції для їх усунення.
Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Андрій Осадчук підкреслив важливість проведення зустрічі саме в Маріуполі.
«Сьогодні серце України б’ється в Маріуполі, тут вирішується доля країни, тому успіх Маріуполя і Донеччини – це успіх всієї держави. Українській народ вистояв у війні, але ми б не встояли, якби у нас не було союзників. За сім з половиною років Україна отримала та отримує величезну допомогу Європейського Союзу, США, Канади і інших союзників. Ми маємо максимально розвивати ті інструменти, які дають нам союзники, і напрацьовувати програми для спільного і ефективного використання цих ресурсів», – сказав Андрій Осадчук.
Заступник директора Департаменту персоналу МВС України Анатолій Нікітін зазначив: «Безперечно, сьогоднішня робоча зустріч є важливою і необхідною. Військова агресія Російської Федерації, що триває вже понад 7 років, тимчасова окупація окремих районів Донецької і Луганської областей спричинила величезну кількість негативних соціальних, економічних та інших наслідків, які вимагають тривалого часу та значних ресурсів для подолання. Для вирішення безпекових питань в таких умовах існує потреба у підтриманні постійного діалогу та об’єднанні зусиль представників законодавчої і виконавчої гілок влади, органів місцевого самоврядування, науково-освітнього середовища, інститутів громадського суспільства».
Як зазначив заступник Голови Національної поліції Олександр Фацевич, ефективне виконання завдань в умовах операції Об’єднаних сил можливе у випадку злагодженої взаємодії військових і правоохоронних підрозділів та належного матеріально-технічного оснащення.
Під час наради кожен учасник презентував пропозиції змін до законодавчих актів, які буде передано у профільний комітет ВРУ для подальшого розгляду та впровадження.