Перший проректор Донецького державного університету внутрішніх справ Єгор Назимко долучився до плану спільних дій з реалізації проєкту «Президентський університет». Ініціативу обговорили за круглим столом «Президентський університет – інноваційна модель розвитку вищої освіти і центр комунікацій провідних лідерів освіти і науки». Зустріч провели 9 грудня 2021 року на базі Маріупольського державного університету.
У науковій дискусії взяли участь представники міністерства освіти і науки України, Офісу Президента, Верховної Ради, керівництво основних вищих навчальних закладів Донеччини та Маріупольської міськради. В онлайн-форматі до присутніх приєдналися перший заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко, голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина.
Перший проректор ДонДУВС Єгор Назимко під час виступу зазначив, що для колективу Університету великою честю є залучення до процесів формування концепції Президентського Університету. Засвідчив готовність вчених до розробки програм безпекового спрямування. Також зазначив, що принциповим є питання впровадження програм академічної мобільності викладачів, які стануть у подальшому носіями цінностей оновленої парадигми вищої школи. Підкреслив, що інституційні програми академічної мобільності ефективно працюють в системі закладів вищої освіти системи МВС України. Висловив сподівання, що Президентський Університет стане майданчиком для розроблення освітньої концепції деокупації Донбасу та відновлення територіальної цілісності України.
«Президентський університет – це той пілотний проєкт, який здатен змінити систему вищої освіти України. Представники вашої області можуть долучитися до проєкту, оскільки Донеччина – потужний регіон і без нього розвиток Президентського університету ми не бачимо», – зазначила під час промови Юлія Гришина.
Мета проєкту – поєднати талановиту українську молодь, провідних науковців країни та досвід міжнародних викладачів. Для цього планують створити наукову базу з 23 лабораторій та понад 40 лабораторних модулів.
Навчання здійснюватиметься за принципом дуальної освіти. Ключові напрями роботи Президентського університету – перспективні галузі ХХІ століття. Це кібербезпека та штучний інтелект, проблеми глобалізації, нанотехнології, біотехнології, а також енергетичні, аерокосмічні та інформаційні технології.