З метою формування практичних навичок у майбутніх слідчих та оперуповноважених кримінальної поліції щодо проведення слідчих (розшукових) дій під час розслідування злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми, у Донецькому державному університеті внутрішніх справ провели симуляційні вправи для здобувачів і здобувачок вищої освіти.
Організаторами заходу виступили науково-педагогічні працівники кафедр оперативно-розшукової діяльності та інформаційної безпеки, а також кримінального процесу та криміналістики ДонДУВС.
Методологічною основою стали навчальні матеріали Зимової школи для представників закладів вищої освіти системи МВС щодо розслідування злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми, у межах спільного проєкту Програми підтримки ОБСЄ для України, Міністерства внутрішніх справ і Національної поліції України.
До проведення вправ долучилися начальник управління міграційної поліції ГУНП в Кіровоградській області майор поліції Микола Мальований та начальник відділу розслідування злочинів, учинених дітьми, слідчого управління ГУНП у Кіровоградській області майор поліції Михайло Горобець.
Навчання проходило у два етапи: теоретичний та практичний. Учасники розглянули актуальні питання діяльності підрозділів Національної поліції у сфері протидії торгівлі людьми та відпрацювали повноваження поліцейських відповідно до умов змодельованої ситуації.
Особливістю вправ стало рольове забезпечення свідків, очевидців і правопорушників, що вимагало від курсантів оперативного прийняття рішень залежно від змін обстановки на місці проведення слідчих (розшукових) дій.
Правоохоронці відпрацювали навички опитування громадян, допиту потерпілої неповнолітньої особи та проведення обшуку. Окрему увагу приділили взаємодії слідчих, оперуповноважених та експертів-криміналістів на етапах підготовки, планування й реалізації слідчих дій.
Після виконання вправ присутні обговорили результати, визначили типові помилки та отримали практичні рекомендації від фахівців DNUVS щодо їх запобігання у подальшій професійній діяльності з протидії злочинності.