Питання захисту конституційних прав і свобод людини обговорили у межах Меморандуму про співпрацю та партнерство між Управлінням дотримання прав людини Національної поліції України та Донецьким державним університетом внутрішніх справ.
Консультації для працівників та здобувачів вищої освіти університету, які є внутрішньо переміщеними особами, надали:
- регіональна представниця Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Ольга Григоренко;
- регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Кіровоградській області Віктор Жученя;
- старший інспектор з особливих доручень Управління дотримання прав людини Національної поліції України Микола Сульжук;
- представниця Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській і Миколаївській областях Олена Роміцина;
- директор Кропивницького місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Станіслав Березниченко;
- керівник юридичної клініки університету «Правовий захист» Віталій Кадала. Зустріч організували викладачі кафедри соціально-гуманітарних дисциплін.
Спікери окреслили коло питань, з яких представлені ними організації та установи надають допомогу громадянам України для захисту їх конституційних прав і свобод.
Микола Сульжук наголосив на тому, що одним із головних напрямків роботи поліції, в умовах дії правового режиму воєнного стану, є надання допомоги людям, які знаходяться у зоні проведення бойових дій та внутрішньо переміщеним особам.
Підрозділи Національної поліції України займаються координацією дій всіх організацій та установ щодо захисту прав людей; евакуацією людей із місць, де відбуваються військові дії; фіксацією військових злочинів тощо.
Представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людей Ольга Григоренко та Віктор Жученя наголосили, що наразі основними завданнями Секретаріату є правова та соціально-економічна підтримка – відновлення документів, розшук зниклих родичів, обмін військовополонених тощо.
Фахівці регіонального та місцевого центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги Олена Роміцина та Станіслав Березниченко акцентували на тому, що учасники зустрічі, як внутрішньо переміщені особи, мають право на безкоштовні правові консультації та представлення їх інтересів у різних установах.
На сьогодні у Кіровоградській та Миколаївській областях діє розгалужена система установ, які надають безоплатну допомогу: 40 бюро і 5 місцевих центрів.
Спікери надали учасникам інформацію щодо захисту прав з охорони здоров’я та медичної допомоги. У Кропивницькому працює Міжнародна організація невідкладної медичної допомоги Medecins Sans Frontiers – «Лікарі без кордонів».
Також на базі міського пологового будинку з функціями перинатального центру ІІ рівня Кропивницької міської ради відкрили гінекологічний кабінет, де надають безоплатну допомогу жінкам і дівчатам, які опинилися у складній ситуації.
А неурядова організація «Елеос-Україна» організовує безкоштовну реабілітацію та лікування жінок-поліцейських у місті Івано-Франківськ.
Колектив ДонДУВС дякує спікерам за участь у заході та сподівається на подальшу співпрацю!
# Управління дотримання прав людини НПУ