З 24 квітня до 31 травня Наукове товариство студентів, курсантів, слухачів, аспірантів, ад’юнктів і молодих вчених ДонДУВС спільно з відділом організації наукової роботи ДонДУВС, Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Регіональним представництвом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Кіровоградській області, а також Радою молодих вчених при Національній академії внутрішніх справ провели конкурс наукових робіт «Перші Центральноукраїнські наукові читання «Права людини та правоохоронна діяльність».
Мета заходу – визначення досягнень молодих учених та здобувачів вищої освіти, заохочення до творчої роботи та розвитку інтелектуального потенціалу, акцентування уваги суспільства на актуальних питаннях правового захисту громадян та ефективної правоохоронної діяльності.
Тематика наукових робіт, що надійшли від учасників Конкурсу, відобразила широкий спектр досліджень з різних галузей знань, висвітлюючи різні аспекти прав людини та правоохоронної діяльності в умовах воєнного стану. Роботи охопили актуальні питання – від правового регулювання і кримінально-правових заходів до інноваційних методів забезпечення кібербезпеки та ролі правоохоронних органів. Таке розмаїття тем дещо ускладнило процес оцінювання, водночас забезпечило глибокий аналіз і всебічне обговорення методів захисту прав людини, відіграючи ключову роль у розробці ефективних стратегій реагування на сучасні виклики.
За результатами оцінювання наукових робіт та їх публічного захисту місця розподілились таким чином:
Диплом І ступеня – наукова робота Станіслава Цяпкала «Правове регулювання механізму забезпечення прав людини в умовах воєнного стану» (Донецький держаний університет внутрішніх справ). Науковий керівник: Артем Сахно.
Диплом ІІ ступеня – наукова робота Анни Лип’юк «Інноваційні аспекти забезпечення кібербезпеки у правоохоронній діяльності» (Національна академія внутрішніх справ). Науковий керівник: Кирило Яровий.
Диплом ІІ ступеня – наукова робота Євгенії Пекарської та Єлизавети Салахутдінової «Забезпечення прав людини при проведенні евакуаційних заходів» (Донецький держаний університет внутрішніх справ). Науковий керівник: Артур Волобоєв.
Диплом ІІІ ступеня – наукова робота Олександра Гердова «Воєнний стан та захист прав молоді за участі громадських організацій» (Донецький держаний університет внутрішніх справ). Науковий керівник: Андрій Шульга.
Диплом ІІІ ступеня – наукова робота Ігоря Сендика «Роль правоохоронних органів та міжнародних організацій в захисті прав людини під час воєнного стану» (Донецький держаний університет внутрішніх справ). Науковий керівник: Діна Дробенко.
Організатори конкурсу наукових робіт «Перші Центральноукраїнські наукові читання «Права людини та правоохоронна діяльність» висловлюють глибоку вдячність усім учасникам та їхнім науковим керівникам за вагомий внесок у вивчення прав людини та правоохоронної роботи в умовах воєнного стану. Ваші дослідження та цінні пропозиції є ключовими у забезпеченні захисту прав людини!