Із загрозами, пов’язаними з радіоактивними матеріалами, курсантів та курсанток ознайомили начальниця хіміко-радіометричної лабораторії групи радіаційного, хімічного та біологічного захисту аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС в Кіровоградській області Катерина Бабоша та інженер цього підрозділу Артем Приблуда. Вони розповіли здобувачам та здобувачкам вищої освіти про те, що таке радіація, дози та види опромінення.
Особливу увагу Катерина Бабоша та Артем Приблуда приділили засобам виявлення радіації – дозиметрам, які виявляють альфа-, бета-, гамма-випромінювання та засобам індивідуального захисту – протигазам, респіраторам та захисним костюмам. Спікери окреслили алгоритми взаємодії працівників поліції з працівниками Державної служби з надзвичайних ситуацій та органами державної влади при виявленні радіоактивних матеріалів.
Під час практичної частини курсанти та курсантки відпрацювали навички одягання протигаза, захисного костюма та користування дозиметрами. У подальшому у межах факультативу передбачено проведення занять з реагування поліції та документування кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконним обігом радіоактивних матеріалів спільно з фахівцями ГУ ДСНС в Кіровоградській області.
Модераторами занять виступили співробітники кафедри оперативно-розшукової діяльності та інформаційної безпеки факультету підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції та кафедри тактико-спеціальної підготовки факультету підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності.