Гасло кафедри: “Є тільки одне благо – знання, і тільки одне зло – неуцтво”. (Сократ)
Ірина ЛОПАТИНСЬКА
кандидатка педагогічних наук, доцентка
Кафедра соціально-гуманітарних та загальноправових дисциплін утворилася внаслідок об’єднання кафедри іноземних мов, кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та кафедри загально-правових дисциплін. Освітня, наукова та виховна діяльність кафедри орієнтована на формування загальної гуманітарної культури, професійних, загальносоціальних та особистісних компетенцій майбутніх спеціалістів.
Провідними напрямами роботи кафедри є гуманітаризація процесу навчання і виховання курсантів та курсанток, студентів та студенток, формування широкого кола знань щодо основних і загальних закономірностей виникнення й функціонування державно-правових явищ, а також організація та проведення конференцій, семінарів, круглих столів й участь у заходах науково-практичного характеру. Ця мета реалізується через навчально-методичне забезпечення дисциплін, впровадження в освітній процес інноваційних технологій викладання, оптимізацію процесу навчання та виховання.
Головне завдання навчальної та навчально-методичної роботи кафедри полягає у вдосконаленні якості навчальних занять шляхом впровадження нових методик викладання, сучасних технологій навчання, в оновленні навчально-методичних комплексів, навчальних програм, підготовці курсів лекцій, навчальних посібників, матеріалів для самостійної роботи, практичне застосування яких дозволяє проводити заняття лише на рівні сучасних вимог вищої школи.
Навчальні дисципліни. Під керівництвом досвідчених викладачів іноземної мови курсанти та студенти оволодівають знаннями з таких дисциплін:
- Іноземна мова (англійська та німецька),
- Іноземна мова за професійним спрямуванням,
- Іноземна мова професійного спрямування,
- Англійська мова професійного спрямування.
Досвідчений науково-педагогічний склад кафедри дозволить вам зануритись у глибину юридичних дисциплін, а саме:
- Теорія держави і права,
- Юридична деонтологія,
- Поліцейська деонтологія,
- Історія держави та права України,
- Історія держави та права зарубіжних країн,
- Історія держави та права,
- Конституційне право,
- Конституційне право України,
- Державне право зарубіжних країн,
- Судові та правоохоронні органи України,
- Забезпечення прав людини в правоохоронній діяльності,
- Юридична компаративістика.
Професіоналізм та компетентність у науці, взаємоповага та партнерство з курсантами та курсантками, студентами та студентками у навчанні, людяність та авторитетність у вихованні, солідарність та підтримка у колективі – цінності, слідування яким залишається незмінним для наших викладачів соціально-гуманітарного напрямку, які викладають такі дисципліни, як:
- Ґендерна рівність у правоохоронній діяльності,
- Історія та культура України,
- Комунікативна компетентність працівника Національної поліції,
- Конфліктологія,
- Комунікація у сфері гендерної рівності,
- Логіка, Юридична логіка,
- Методологія та організація наукового дослідження,
- Основи лінгвістики юридичного тексту,
- Основи наукових досліджень,
- Політологія,
- Професійна етика,
- Професійна риторика,
- Професійно-психологічна підготовка поліцейського (правоохоронця),
- Психологія,
- Психологія управління,
- Соціологія,
- Удосконалення мовної компетентності юриста,
- Українська мова за професійним спрямуванням,
- Філософія,
- Філософія права,
- Юридична психологія.
При кафедрі активно працює кабінет «Психологічний проект», відкритий у рамках Пітчингу Проектів Соціальної Дії серед закладів вищої освіти, де викладачі кафедри проводять тренінги-семінари зі студентами, курсантами та працівниками практичних підрозділів Національної поліції.
На кафедрі реалізує роботу студентський науково-дослідний гурток «Територія: Science», на засіданнях якого розглядаються актуальні питання за профілем кафедри. Регулярні заняття гуртка покликані залучити здобувачів вищої освіти до проведення науково-дослідної роботи, науково-практичних заходів та конкурсів задля подальшого професійного розвитку та кар’єрного зростання.
Кадровий склад кафедри. Освітній процес здійснюється кваліфікованим професорсько-викладацьким складом, що забезпечує підготовку фахівців із загальнопрофесійних дисциплін відповідно до вимог державних освітніх стандартів. У даний час на кафедрі працює 10 осіб, у тому числі 2 доктори наук і 8 кандидатів наук. Колектив кафедри приділяє велику увагу вдосконаленню навчально-методичної роботи; активно займається науковою діяльністю, залучаючи до неї курсантів та курсанток, студентів та студенток; бере безпосередню участь у вихованні молоді.
Контактна інформація:
Корпоративна електронна пошта: sgzpd@dnuvs.in.ua,
Контактний телефон: 096-595-07-07