Навчаючи – навчаємось! Понад чотирнадцять років це гасло визначає діяльність викладачів гуманітарного напряму, що об’єдналися з 2015 року у дружній колектив кафедри соціально-гуманітарних дисциплін.
Професіоналізм та компетентність у науці, взаємоповага та партнерство зі курсантами та курсантками, студентами та студентками у навчанні, людяність та авторитетність у вихованні, солідарність та підтримка у колективі – цінності, слідування яким залишається незмінним для наших викладачів.
Колектив кафедри – історики, філологи, філософи, педагоги та психологи – є надійними провідниками для курсантської та студентської спільнот у світ гуманітарного знання при вивченні широкого спектру дисциплін, серед яких:
- Ґендерна рівність у правоохоронній діяльності
- Історія та культура України
- Комунікативна компетентність працівника Національної поліції
- Конфліктологія
- Культурологічні виміри права
- Логіка
- Методологія та організація наукового дослідження
- Основи лінгвістики юридичного тексту
- Основи наукового дослідження
- Основи наукового стилю мовлення
- Педагогіка та психологія вищої школи
- Політологія
- Професійна етика
- Професійна риторика
- Професійно-психологічна підготовка поліцейського (правоохоронця)
- Психологія
- Психологія управління
- Соціологія
- Удосконалення мовної компетентності юриста
- Українська мова за професійним спрямуванням
- Ділове спілкування
- Філософія
- Філософія права
- Юридична логіка
- Юридична психологія
Два доктори та п’ять кандидатів наук – історики, філологи, філософи та педагоги є надійними провідниками для здобувачів та здобувачок у світ гуманітарного знання при вивченні широкого спектру навчальних дисциплін.
Саме доценти нашої кафедри, філологині Тамара Сабельникова й Оксана Баланаєва та історик В’ячеслав Сусликов першими знайомлять майбутніх здобувачів з нашим вишем. На курсах підготовки абітурієнтів вони поглиблюють знання школярів з історії України, української та іноземних мов під час підготовці до ЗНО.
Ідейним натхненником численних наукових заходів є професорка кафедри, докторка філософських наук Тетяна Кононенко. На щорічних всеукраїнських наукових конференціях, ініційованих кафедрою, учасники обговорюють актуальні питання соціально-гуманітарних аспектів розвитку українського суспільства й науки.
Одним із основних завдань кафедри є створення умов для підвищення творчої активності науково-педагогічних кадрів, особистісного та професійного зростання кожного педагога університету. Професоркою кафедри Юлією Коротковою та доценткою кафедри Галиною Мухіною постійно проводяться різноманітні заходи щодо підвищення рівня професійної майстерності та педагогічної культури викладачів і викладачок: семінари, тренінг, вебінари та онлайн лекції.
Викладацький склад кафедри під керівництвом докторки педагогічних наук, професорки Юлії Короткової забезпечує роботу Школи педагогічної майстерності, основним завданням якої є надання допомоги молодим викладачам в опануванні ними сучасними освітніми технологіями, методами, формами і засобами навчання у вищій школі, сприяння їх легкій адаптації до нових умов праці.
Доцентки кафедри Оксана Баланаєва та Олена Мамонова докладають великих зусиль до формування іншомовної комунікативної компетентності майбутніх поліцейських та юристів, використовуючи активні методи навчання та мультимедійні технології у викладанні іноземних мов.
Науковий гурток кафедри, який функціонує протягом багатьох років, надає можливість здобувачам і здобувачкам поглиблювати свої знання в галузі соціально-гуманітарних наук, формувати науковий світогляд, щороку готує переможців наукових і творчих конкурсів міжнародного та всеукраїнського рівня.
Освітню діяльність кафедра реалізує шляхом інтеграції навчання і практики, ефективного застосування всіх елементів освітнього процесу із урахуванням можливостей новітніх інформаційно-комунікаційних технологій.