Гасло кафедри: «З повагою до Закону, з турботою про суспільство виховуємо молоду плеяду правоохоронців».
Артур ВОЛОБОЄВ
Кафедра оперативно-розшукової діяльності та інформаційної безпеки є навчально-науковим структурним підрозділом Донецького державного університету внутрішніх справ. Забезпечує проведення навчальної, методичної, науково-дослідної та виховної роботи.
Особливим професійним надбанням науково-педагогічного складу кафедри є значний досвід роботи в практичних підрозділах МВС. У поєднанні з сучасними педагогічними технологіями він є ефективним інструментом у процесі підготовки майбутніх правоохоронців для підрозділів кримінальної поліції Національної поліції України.
Кафедра постійно розширює зв’язки з підрозділами Національної поліції та залучає практичних працівників до проведення навчальних занять зі здобувачами та здобувачками вищої освіти ДонДУВС.
У сучасних умовах реформування суспільних відносин головним завданням кафедри ОРД та ІБ є забезпечення викладання навчальних дисциплін на нових демократичних засадах, чітке визначення функцій і ролей оперативних підрозділів у захисті прав і свобод людини, приватної, колективної і державної власності від злочинних посягань. Кафедра докладає максимум зусиль для надання майбутнім випускникам університету необхідних знань в області сучасних інформаційних технологій. Випускники кафедри успішно працевлаштовуються та ефективно застосовують отримані вміння та навички в подальшій роботі.
Кадровий склад кафедри: чотири доценти.
Навчально-методична робота спрямована на викладання дисциплін, пов’язаних із підготовкою фахівців для підрозділів Національної поліції, та відповідає кваліфікаційним характеристикам спеціальностей випускників закладів вищої освіти МВС України, за якими ведеться підготовка в Донецькому державному університеті внутрішніх справ.
Профільними дисциплінами, за якими кафедра здійснює підготовку здобувачів вищої освіти, є:
«Агентурно-оперативна робота»;
«Використання сучасних інформаційних технологій в оперативно-розшуковій діяльності»;
«Інформатика для управлінців»;
«Інформаційне забезпечення професійної діяльності»;
«Інформаційні системи і технології»;
«Інформаційні та комунікаційні технології»;
«Інформаційні технології»;
«Негласні слідчі (розшукові) дії»;
«Оперативна-розшукова діяльність»;
«Оперативно-розшукова тактика»;
«Оперативно-розшукове документування»;
«Основи інформаційної та кібернетичної безпеки»;
«Основи кримінального аналізу»;
«Психологія оперативно-розшукової діяльності»;
«Режим секретності»;
«Сучасні інформаційні технології в юридичній діяльності».
Сучасні методики проведення лекційних семінарських та практичних занять зі здобувачами освіти – вимога часу, яка робить процес набуття нових знань більш дієвим та ефективним. Викладання дисциплін кафедри проходить із застосуванням інтерактивних методів навчання, мультимедійних та комунікативних технологій, а також із використанням IT-простору, оснащеного якісною технікою.
Сучасні інформаційно-комунікаційні технології впроваджено в професійно-орієнтовані ділові ігри, бінарні заняття, поліцейські квести, оперативно-тактичні навчання, тренінги тощо. Вкрай важливим показником ефективності їх використання є те, що курсанти та студенти сприймають такі інновації дуже позитивно. Це змінює на краще комунікацію «викладач – здобувач освіти» й сприяє динамічному засвоєнню компетенцій та досягненю значних позитивних змін у результатах академічної успішності.
Наукова діяльність. Науково-педагогічними працівниками кафедри виконується науково-дослідна робота за темою: «Організаційні, правові та тактичні засади діяльності підрозділів кримінальної поліції щодо боротьби зі злочинністю на території проведення ООС».
Здобувачі вищої освіти університету проводять дослідження сучасних аспектів протидії злочинності, оперативно-розшукової тактики, кібербезпеки та використання інформаційних технологій в правоохоронній діяльності в рамках науково-дослідного гуртка «Оперативник». Одним із напрямів діяльності гуртка є участь курсантів в конкурсах наукових робіт під егідою МОН та МВС України.
Науково-педагогічні працівники кафедри входять до складу «Всеукраїнської асоціації науковців та фахівців у сфері оперативно-розшукової діяльності», який є центром комунікації науковців університету з підрозділами кримінальної поліції.
Кафедра забезпечує функціонування чат-боту «CYBERCENTRE», за допомогою якого можна отримати актуальну інформацію з медіабезпеки, повідомити про протиправні дії щодо особистих даних у соціальних мережах та отримати алгоритм дій, який допоможе відновити свою медіабезпеку.
Контактна інформація:
Корпоративна електронна пошта: ord@dnuvs.in.ua,
Контактний телефон: +38 050 658 92 00