Робоча група ДонДУВС з реалізації грантового проєкту Erasmus+ UNICOM «Університети-громади: підсилення співпраці» – Project EU Erasmus+ “Universities-Communities: strengthening cooperation” (UNICOM) (2023-2026) розпочала участь у триденному воркшопі.
Захід відкрила координаторка проєкту ЄС «Національний Еразмус+ офіс в Україні» Світлана Шитікова. Вона ознайомила присутніх із впливом міжнародного співробітництва та залучення до Третьої місії університетів.
Із доповіддю «Третя місія університетів у часи турбулентності» виступив заступник Міністра освіти і науки України Михайло Винницький.
Він виокремив три функції діяльності сучасних ЗВО: навчальну, дослідницьку і соціальну – зв’язок з місцевими громадами. Також наголосив, що університети мають стати «a place of life» – інтегрованими у життя громади – та бути драйвером регіонального розвитку.
«Через війну чимало українських ЗВО було пошкоджено. Сьогодні третя місія університетів зводиться до допомоги армії і участі у вирішенні проблем місцевих громад, пов’язаних з війною. У післявоєнний період заклади, крім своєї основної діяльності, мають стати регіональними центрами перепідготовки, де надаватимуть ще моральну і психологічну допомогу», – зазначив Михайло Винницький.
Доповідь «Повернення учасників бойових дій в громади: інклюзивна програма підготовки водіїв у ДонДУВС» учасникам заходу презентувала начальниця відділу організації наукової роботи Ганна Буга.
Вона розповіла про автошколи для людей з інвалідністю – флагманський проєкт МВС, який реалізується у межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів». Мета проєкту – створити на Кіровоградщині ефективну та комфортну систему адаптації людей з інвалідністю до керування транспортними засобами та допомогти захисникам України інтегруватися у суспільство.
Спікерка зазначила, що наразі в ЗВО працюють фахові психологи і відкрито нову спеціальність 053 Психологія спеціалізації «Юридична психологія», де також готуватимуть спеціалістів з кризової психології.
Перший проректор ДонДУВС Єгор Назимко ознайомив учасників воркшопу із методикою реалізації проєкту. Він додав, що придбання спеціального автотранспорту та облаштування навчального класу відбулося за рахунок субвенції Маріупольської міської ради. Навчання у автошколі допоможе військовим швидше адаптуватися до цивільного життя – університет активно працює над цим.