Захід об’єднав адвокатів, суддів, психологів, поліцейських, науковців, представників керівництва Національної поліції України, Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту, Департаменту державного нагляду (контролю) за безпекою на наземному транспорті, служби у справах сім’ї та громадських організацій. Говорили про шляхи запобігання та протидії домашньому насильству в Україні та розглянули досвід інших держав.
Відкрив захід та привітав учасників від імені ректора ДонДУВС Сергія Вітвіцького проректор університету – директор КННІ Пилип Єпринцев. Він наголосив на ефективній взаємодії теоретиків та практиків у подоланні проблеми домашнього насильства.
Заступник начальника Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області – начальник Управління превентивної діяльності Володимир Богоніс зауважив, що це актуальна тема для українців, які наразі живуть у стресі через війну. Тому в Україні спостерігається збільшення фактів домашнього насильства: «Для порівняння у 2021 році було зареєстровано 7809 випадків, а в 2022 – 8320».
Він наголосив на потребі психологічної підтримки поліцейських, які протидіють домашньому насильству, спілкуються з кривдниками та жертвами, а отже – опиняються у стресовій ситуації.
Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Владислав Онищенко під час свого виступу зауважив, що заходи, присвячені проблематиці домашнього насильства, є вже систематичними у ДонДУВС, а університет став комунікаційним майданчиком для вирішення проблеми. Він представив присутнім Державну стратегію забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2030 року.
Начальник Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області Володимир Васильєв окреслив можливість співпраці з університетом: «Практичні співробітники мають досвід роботи у цій сфері, приклади заходів по реагуванню на повідомлення про домашнє насильство, є статистичні дані – все це потребує узагальнення для створення алгоритму дій». Також він зауважив, що жертвами домашнього насильства наразі є не лише жінки, діти, а й чоловіки.
Начальник Полку патрульної поліції в місті Кривий Ріг управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Департаменту патрульної поліції Олексій Нікіфоров зазначив: «Безпека – найважливіша цінність для людини, а співпраця поліцейських та громади – найкращий спосіб її гарантувати.
За рік патрульними поліцейськими у Кривому Розі відпрацьовано майже 4200 заяв під категорією домашнє насильство та винесено 195 термінових заборонних приписів у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства».
ДонДУВС дякує учасникам заходу за змістовні доповіді, обмін досвідом, що стане запорукою ефективного запобігання та протидії домашньому насильству в Україні!